Trpíte bolestí krční páteře? Geniální cvik od lékaře, díky kterému bolest zmizí!

Krční páteř je jednou z nejvíce nechráněných a pohybový aparát prochází různými věkovými změnami. Je spojena se sníženou pohyblivostí a bolestí. Gymnastické cvičení Dr. Bubnova z Ruska je skutečnou spásou milionů lidí, protože netrvá dlouho a jejich účinnost byla v praxi prokázána.

Posílení krční páteře

V tomto článku se naučíte, jak se zbavit bolesti krku a posílit svaly pomocí jednoduché techniky Dr. Bubnovského. 7 jednoduchých cvičení.
Pro tato jednoduchá a účinná cvičení postačují 1-2 tréninkové sezení pro všechny věkové kategorie, které mohou být součástí ranního tréninku nebo mohou být prováděny samostatně. Začněte cvičení zahříváním nebo masáží. To pomůže urychlit krevní oběh a lymfatickou drenáž, stejně jako prevenci svalových křečí.
Pokud pociťujete závratě a nepohodlí, posaďte se. Pokud se zvyšuje bolest nebo nepohodlí, nepokračujte a konzultujte instruktora nebo lékaře. Důležité je také dýchání. Cvičení začínají hlubokým dechem a během výdechu se vracejí do původní polohy.

1. Metronom

První cvičení je pomalý náklon hlavy k pravému rameni, pak doleva. Vyrovnejte, nakloňte hlavu mírně na pravé rameno. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Vraťte se do výchozí pozice tréninku v opačném směru, opakujte. Opakujte série 5 krát.

2. Vypružení

Snižte hlavu co nejvíce dopředu a dotkněte se hrudníku. Pak jemně vytáhněte krk dopředu a nakloňte hlavu nahoru. Opakujte 5 krát.

3. Volavka

Během tohoto jednoduchého cvičení dobře fungují svaly krku a hrudní páteře. V sedě si narovnejte záda a položte ruce na kolena. Pomalu položte ruce za záda a zvedněte bradu. Natáhněte svaly jemně a zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund. Opakujte 5 krát.

4. Pohled na oblohu

Opatrně nakloňte hlavu a otočte ji ze strany na stranu. Toto cvičení se skládá ze 6 opakování.

5. Fakir

Toto cvičení částečně kopíruje předchozí. Zvedněte ruce, ohněte lokty a položte je na hlavu. Jemně otočte hlavu doprava a doleva, držte ji v každé poloze po dobu 15-30 sekund. Proveďte 6 opakování

6. Rám obrazu

Toto cvičení je účinné při cervikální osteoporóze a hrudní páteři. Levou ruku položte na pravé rameno a pomalu otáčejte hlavou doleva. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Pak vyměňte ruce a pokračujte opačným směrem. Opakujte 5 krát.

7. Husa

Poslední cvičení na posílení svalů krku se provádí při stání. Je mimořádně účinný při relaxaci a protahování svalů, vytváří pocit relaxace a příjemné relaxace. Postavte se rovně a natáhněte ruce. Krk by měl být plochý, brada a ramena by měla být rovnoběžná s podlahou.
Vytáhněte hlavu dopředu, otočte ji na bok a zatáhněte za bradu na rameni. Opakujte stejný postup v opačném směru, 5krát.

Závěr

Podle lékaře se můžete zbavit bolesti krku poměrně rychle, ale pouze pomocí pravidelných a správných cvičení z těchto jednoduchých cvičení. Kromě toho nesmíme zapomenout na správnou výživu. Trochu úsilí a disciplíny, a uvidíte, jak rychle se zbavit vysilující bolest v krku.

Updated on 15. 4. 2019


Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Ukazováček delší než palec na noze má 13% lidí na této planetě. Jaký je důvod?

Jak bude vypadat celý váš život? Den narození to dokáže předurčit dokonale přesně!

3 úžasné znamení zvěrokruhu. Ženy těchto znamení ohromí muže i se zavřenýma očima. Každý jim podlehne!

Co bychom měli rozhodně vědět o štítné žláze? Hypo / Hyper-tyreóza, příčiny, příznaky i léčba štítné žlázy!

7 zcela mrazivých signálů toho, že blízký již zemřelý se s vámi snaží zkontaktovat!

Lidé narozeni ve znamení Rak jsou výjimeční. Jedná se o dokonalé znamení zvěrokruhu!

Skvělá přírodní cesta, jak se zbavit nežádoucího stresu. Stačí zapálit bobkový list a vyčkat 10 minut, co se stane!

Výborný trik od babičky: Moje popraskané paty jsem vyléčila za pár dní!

Geniální využití cibule, o kterých jste dosud nevědli. Je to dokonalá surovina!

10 potravin, které můžete použít i jako přírodní kosmetiku na vaši pokožku

Proč je člověk narozený ve znamení Býka ideálním partnerem?

Tuto dekoraci budete chtít doma taky. Stačí namočit balónek do horkého vosku a vznikne něco úžasného!