Jak správně prát bílé prádlo? I zcela zašedlá pdoprsenka bude vypadat jako nová. Pomocník jménem Sněhurka

Bílé spodní prádlo je nepostradatelnou součástí šatníku každé ženy, protože každá z nás má světlou halenku nebo šaty. Kromě toho to vypadá jemně a žensky zároveň. Avšak pouze v případě, že prádlo je opravdu bílé, a nikoli šedá kvůli častému praní nebo žlutá z pravidelného nošení. Jak ale vyprat věci tak, aby zůstaly bílé i po dlouhou dobu?

Praní bílého prádla

Podělíme se s vámi o pár vynikajících zlepšováků na praní spodního prádla. Vaše oblíbené kousky tak opět získají svou zapomenutou bělost!

Samozřejmě, můžete použít bělidlo z obchodu, jen to ne vždy funguje, a cena je často zbytečně vysoká.

Doporučujeme používat osvědčené metody, které dokázaly svou účinnost už miliónkrát. Důležité je i to, o jakou tkaninu se jedná, protože metody, které odbarvují bavlněné věci, dokáží beznadějně zničit jiné látky.

Bělení bavlněného prádla

Nejstarší a nejosvědčenější způsob bělení bílé bavlny. Vyvařování pomáhá zbavovat prádlo šedé barvy, vybledlého vzhledu a žlutých skvrn. Metoda je časově náročná a vyžaduje několik věcí, ale výsledek stojí za to.

Budete potřebovat smaltovaný hrnec a dřevěnou vařečku na míchání.

Dno hrnce vystelte bílou spodním prádlem. Nalijte tam vodu a přidejte do ní polovinu nastrouhaného mýdla. Hrnec následně položte na oheň, vařte přibližně 30 minut a míchejte vařečkou. Poté opláchněte studenou vodou. Pokud podprsenka ležela ve skříni déle, než by měla, a vypadá politováníhodně, můžete do vody přidat i kyselinu salicylovou (2 polévkové lžíce)

Namáčení do bělidla

Jedna z nejstarších a nejúčinnějších metod bělení. Díky ní se můžete zbavit vybledlých barev, neodbytných skvrn od potu a podobně. S tímto prostředkem je nutné pracovat opatrně, aby se nedotkl vaší pokožky. Upozorňujeme, že s bělidlem to netřeba nikdy přehánět, protože chlor narušuje vlákna látky.

Smíchejte si 3 litry vody s lžící bělidla a stejným množstvím prášku. Prádlo následně ponořte do výsledného roztoku a nechte ji v něm půl hodiny. Během této doby by měly všechny skvrny zmizet. Potom prádlo důkladně opláchněte střídavě v teplé a studené vodě.

Bělení jemných tkanin prádla

Spodní prádlo z krajek, saténu a syntetiky je také možné zachránit. Konečně, bělit můžete i bez varu, namáčení a použití bělidla. Lékárny a obchody nabízejí různé přípravky, které vás okamžitě překvapí svou účinností. Jeden z těchto způsobů bude určitě vyhovovat i vám.

Jedlá soda

Soda je univerzálním pomocníkem každé hospodyňky. Čištění špinavých, vybledlých zda zežloutnutí věcí je pro sodu maličkost. Sodou můžete vybělit spodní prádlo z různých tkanin. Navíc, soda dokonale dezinfikuje.

Nalijte do umyvadla litr vody a přidejte do ní dvě polévkové lžíce sody. Prádlo nechte v tomto roztoku po dobu dvou hodin a následně ji opláchněte v teplé vodě.

Peroxid

Tento přípravek je ideální pro krajkové spodní prádlo. Působí jemně, proto už nemusíte mít obavy o jemnou krajku a syntetiku. Nezapomeňte však, že syntetické látky musí být namočené ve studené vodě, aby zbytečně nezměnily svůj tvar.

Přidejte peroxid vodíku do vody: na litr vody je nutné použít dvě polévkové lžíce peroxidu. Prádlo ponořte do roztoku, nechte ji tam půl hodiny a pak propláchněte. (Použijte 3% -ní peroxid vodíku).

Amoniak

Chlorid amonný pomáhá při odstraňování žlutých skvrn, dokonce i těch poměrně dost starých. Jeho jedinou nevýhodou je ostrý zápach, s ním se však vyrovná běžný aviváž.

Polévkovou lžíci amoniaku rozpusťte v litru vody. Namočte do ní prádlo a nechte ji tam po dobu 10 hodin. Nakonec důkladně opláchněte pod studenou vodou.

Bílé spodní prádlo je mimořádně citlivá věc, proto vyžaduje náležitou péči. Bílá prádlo poměrně rychle nabývá šedý odstín, proto se stává, že nejednou vypadá neupraveně. Bělení může tuto situaci zachránit, ale tkanina se může z častého používání všech těchto prostředků časem rozpadat.

Pravidla bělení prádla

V případě, že se neradi uchylujete k radikálním čistícím a bělícím prostředkem, musíte si zapamatovat pár jednoduchých pravidel.

Začněme po pořádku: bílé spodní prádlo by mělo nosit správně. Nošení světlé podprsenky pod tmavými věcmi je nejen nechutné, ale i škodlivé pro danou tkaninu. Světlá prádlo pod tmavým oblečením šedé mnohem rychleji.

Nejdůležitější věcí při péči o spodní prádlo je správné praní. Důležité je také správné uskladnění prádla. Je žádoucí, aby bílá a barevná prádlo byly od sebe odděleny. Kromě toho, je nutné, abyste prádlo nenechávali na jednom místě příliš dlouho – to je důvod, proč začne žloutnout. Před vložením prádla do skříně se ujistěte, že je důkladně vyschlá, protože vlhkost hraje při vzniku šedého zabarvení nemalou roli.

Updated on 11. 4. 2019


Byl tento návod užitečný?Podobné návody

Komentáře

Doporučené články

Ukazováček delší než palec na noze má 13% lidí na této planetě. Jaký je důvod?

Trpíte bolestí krční páteře? Geniální cvik od lékaře, díky kterému bolest zmizí!

Jak bude vypadat celý váš život? Den narození to dokáže předurčit dokonale přesně!

3 úžasné znamení zvěrokruhu. Ženy těchto znamení ohromí muže i se zavřenýma očima. Každý jim podlehne!

Co bychom měli rozhodně vědět o štítné žláze? Hypo / Hyper-tyreóza, příčiny, příznaky i léčba štítné žlázy!

7 zcela mrazivých signálů toho, že blízký již zemřelý se s vámi snaží zkontaktovat!

Lidé narozeni ve znamení Rak jsou výjimeční. Jedná se o dokonalé znamení zvěrokruhu!

Skvělá přírodní cesta, jak se zbavit nežádoucího stresu. Stačí zapálit bobkový list a vyčkat 10 minut, co se stane!

Výborný trik od babičky: Moje popraskané paty jsem vyléčila za pár dní!

Geniální využití cibule, o kterých jste dosud nevědli. Je to dokonalá surovina!

10 potravin, které můžete použít i jako přírodní kosmetiku na vaši pokožku

Proč je člověk narozený ve znamení Býka ideálním partnerem?